Достапни линкови

Владата не одлучува за цената на струјата


Архивска фотографија од прес-конференција на вицепремиерот за економски прашања и за координација со економските ресори, Кочо Анѓушев.

Нема владина одлука за поскапување на струјата, соопшти денеска Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. Во соопштението се наведува и дека Владата не одлучува за цената на струјата.

Од Кабинетот на Анѓушев информираат дека новиот закон за енергетика веќе се подготвува, а клучната цел, како што пишуваат, е заштитата на интересите на граѓаните.

XS
SM
MD
LG