Достапни линкови

Индискиот премиер со ветување за транспарентно владеење


Индискиот премиер Неренда Моди.

Индискиот премиер Неренда Моди ги повика граѓаните да му помогнат во изградба на просперитетна и обединета земја, ветувајќи дека ќе се бори против корупцијата и ќе воспостави добро владеење. За време на неговиот говор по повод одбележување на 70 годишнината од независноста на Индија, тој вети дека ќе донесе транспаретност во неговото владеење. Моди порача и дека Индија е доволно силна да ги одбрани своите граници од било која закана со која се соочува земјата поради тензиите со соседна Кина и Пакистан.

XS
SM
MD
LG