Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено во источните делови и долж Повардарието. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 9 до 16 степени, а дневната од 25 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено во источните делови и долж Повардарието. Утринската температура ќе достигне до 14, а дневната до 31 степени.

XS
SM
MD
LG