Достапни линкови

Убиен Дилавер Бојку - Леку


Архивска фотографија: Уривање на дивоградби. Објектот „Блу Скај“ на Дилавер Бојку Леку во Струга во 2013

Познатиот осуденик за нелегална проституција од струшкото село Велешта, Дилавер Бојку – Леку, пред помалку од еден час бил убиен пред својата кафеана на плажа во Струга, јавуваат дел од македонските медиуми, повикувајќи се на полициски извори. Се наведува дека Бојку бил застрелан со куршум во главата и оти полицијата врши увид.

XS
SM
MD
LG