Достапни линкови

Убиени 18 лица во напад во Буркина Фасо


Безбедносните сили на местото на нападот во Буркина Фасо.

Властите на Буркина Фасо соопштија дека 18 луѓе загинале, а 20 биле повредени во терористички напад во главниот град на западно африканската земја. Безбедносните сили убиле двајца од напаѓачите на турски ресторан во центарот на градот. Според властите, жртвите се од различна националност и меѓу нив има турски и француски државјани. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG