Достапни линкови

Пороен дожд и грмежи во скопско


Улица Македонија за време на дожд

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија.Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во попладневните часовисе очекува постепено стабилизирање на временската состојба.

Од вторник ќе има постепен пораст на темпетатурата на воздухот и стабилизирање на временската состојб

XS
SM
MD
LG