Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ со интерпелација и за министерот за животна средина


Седиштето на ВМРО- ДПМНЕ

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска во Собранието поднеле интерпелација за министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки. Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ, новата Влада и министерот ги обвини за негрижа и неодговорност за животната средина, посочувајќи на проблемот со пожарот на депонијата во Струга и дивите депонии во Тетово и Куманово, како и кратењето средства од буџетот за рехабилитација на деца кои биле жртви на загадувањата во нивните средини.

XS
SM
MD
LG