Достапни линкови

Три жртви во експлозија на бомба во Пакистан


Пакистанските ебзбедносни служби го испитуваат местото каде бил извршен самоубиствен бомбашки напад во јули, годинава.

Најмалку три лица загинале во експлозија во мал град во пакистанскиот племенски регион Бајаур кој се наоѓа на границата со Авганистан. Пакистанските власти соопштија дека 25 лица биле повредени во експлозијата. Според властите, експлозијата била предизвикана од бомба поставена покрај патот. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG