Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе достигне до 40 степени.

XS
SM
MD
LG