Достапни линкови

Вашингтон едногласен во врска со Северна Кореја


Портпаролката на Стејт департментот Хедер Науерт

Американскиот Стејт департмент соопшти дека претседателот Доналд Трамп е на иста страна со другите во администрацијата во врска со неговите закани кон Северна Кореја. Портпаролката на Стејт департментот Хедер Науерт изјави дека Белата куќа, Стејт департментот и Пентагон имаат ист став, како и тоа дека светот, исто така зборува во еден глас. Според неа, притисокот на САД и другите земји врз Пјонгјанг функционира.

XS
SM
MD
LG