Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во јужните делови ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. УВ индексот ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната од 30 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе достигне до 20, а дневната температура до 39 степени.

XS
SM
MD
LG