Достапни линкови

Претседателот на бугарскиот парламент во Скопје


претседателот на македонскиот парламент Талат Џафери

Претседателот на 44. Народно собрание на Република Бугарија Димитар Главчев денеска ќе престојува во работна посета на Република Македонија. Тој притоа ќе има средба со претседателот на македонскиот парламент Талат Џафери.

XS
SM
MD
LG