Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло, во попладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста и услови за изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 17 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежо од југоисточен правец. Утринската температура ќе достигне до 21 степен, а дневната температура до 38 степени.

XS
SM
MD
LG