Достапни линкови

Фудбалерите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед пристигнаа во Скопје


Скопје во пресрет на натпреварот од УЕФА Супер купот меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид

Фудбалерите на Реал Мадрид пристигнаа во Скопје на аеродромот Александар Велики каде има посебни мерки за обезбедување и спроведување на фудбалските тимови. Претходно околу 14 часот на аеродромот пристигнаа и фудбалерите на Манчестер Јунајтед кои ќе се сместат во хотелот ТЦЦ Плаза. Фудбалерите на Реал Мардид ќе престојуваат во хотелот Александар Велики.

Поради натпреварот во Скопје има посебен сообраќаен режим и посебен режим на движење на пешаци во близина на стадионот.

XS
SM
MD
LG