Достапни линкови

Седницата за избор на нов претседател на Парламентот на Косово во четврток


Парламентарна седница. Косово

Парламентарната седница на која треба да биде избран претседател треба да се одржи на 10 август, најави претседавачот со косовскиот Парламент, Адем Микуловци, кој е најстар пратеник и е од редовите на Самоопределување.

- Конститутивната седница на Парламентот продолжува со работа в четврток, 10 август во 10 часот во собраниската сала. Се повикуваат сите пратеници на Собранието, истакна Микуловци.

На дневен ред е само една точка - избор на претседател на Парламентот

XS
SM
MD
LG