Достапни линкови

Џафери денеска ги распишува локалните избори


Претседателот на Собранието Талат Џафери

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска треба да го потпише решението за распишување на локалните избори.

Како што соопшти Кабинетот на претседателот на Собранието, решението за распишување на локалните избори, Џафери ќе го потпише во 12 часот во неговиот Кабинет.

XS
SM
MD
LG