Достапни линкови

Претседателот на Собранието утре ќе ги распише локалните избори


Претседателот на Собранието Талат Џафери.

Претседателот на Собранието на Македонија Талат Џафери, утре ќе потпише решение за распишување избори за членови на советите на општините и советот на Град Скопје и за градоначалници на општините и за градоначалник на градот Скопје.

Како што соопшти Кабинетот на претседателот на Собранието, решението за распишување на локалните избори Џафери ќе го потпише во 12 часот во неговиот Кабинет.

XS
SM
MD
LG