Достапни линкови

Времето денеска: сончево со температура околу 40 степени


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од 31 до 41 степени. Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до 18, а дневната до 40 степени.

XS
SM
MD
LG