Достапни линкови

Косовскиот Парламент утре ја продолжува конститутивната седница


Косовскиот Парламент

Косовскиот Парламент попладнево не ја продолжи конститутивната седницата, како што беше најавено, и таа е презакажана за утре.

Продолжението беше најавено за попладнево, но во собраниската сала не додоа 39-те пратенци од коалицијата ПАН (Демократска партија,Алијанса за идината на Косово и иницијативата за Косово). Тие наводно си заминале од Собранието, оти привремениот претседавач не соопштил кога е продолжението.


XS
SM
MD
LG