Достапни линкови

ОЈО со обвинение за напаѓачот на Шеќеринска во Собранието


Радмила Шеќеринска со повредите на вратот и главата по нападот во Собранието на 27 април.

Основното јавно обвинителство соопшти денеска дека е поднесено обвинение за лицето кое за време на настаните во собранието на 27 април ја нападна Радмила Шеќеринска, која тогаш беше пратеничката на СДСМ. Според обвинителството, лицето се товари дека извршило грубо насилство, повлекувајќи за коса пратеничка во Собранието, која притоа се здобила со тешка телесна повреда. За кривичното дело, предвидена е казна затвор во траење од 3 до 10 години.

XS
SM
MD
LG