Достапни линкови

Депортирани 6 казахстански студенти од Египет


Казахстанските студенти пред депортацијата од Египет.

Египетските власти депортираа шест казахстански студенти кои претходно беа притворени. Казахстанското министерство за надворешни работи соопшти дека студентите од аеродромот во Каиро се упатиле кон нивната земја. Според министерството, се уште не е јасно зошто студентите биле притворени. Казахстан вчера упати протестна нота до Египет.

XS
SM
MD
LG