Достапни линкови

Сенатот потврди Вреј да биде нов директор на ФБИ


Кристофер Вреј

Американскиот Сенат го потврди Кристофер Вреј да биде нов директор на Федерелното истражно биро на местото на Џејмс Коми кој беше отпуштен од претседателот Доналд Трамп поради наводно несоодветно водење на истрагата околу руското мешање во претседателските избори. 50 годишниот Вреј беше висок официјален претставник во Министерството за правада за време на поранешниот претседател Џорџ Буш.

XS
SM
MD
LG