Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20 степени, а дневната од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен североисточен ветер.Утринската температура ќе достигне до 19, а дненвата до 39 степени.

XS
SM
MD
LG