Достапни линкови

Воена вежба за приближување до НАТО


Воена вежба за приближување до НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Околу 300 американски војници и 90-тина македонски, до 10-ти август, вежбаат: расчистување патишта, деминирање и заштита од атомско, биолошко и Хемиско оружје. Ќе изградат и писта за дронови на Криволак.

Категории

XS
SM
MD
LG