Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Утринската температура ќе се движи од 15 до 22, а дневната температура од 30 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до 19, а дневната до 38 степени.

XS
SM
MD
LG