Достапни линкови

По повод Илинден Иванов помилува 58 лица


Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов по повод 2-ри Август, Националниот празник на Македонија, помилува 58 лица

Дваесет осуденици добиле помилување од по 3 месеци, девет од по четири месеци и шест осуденици се ослободуваат од издржување на затворска казна од по половина година.

XS
SM
MD
LG