Достапни линкови

Османи ќе го запознае Иванов со планот 3-6-9


Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи.

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска ќе оствари средба со претседателот Ѓорге Иванов. На средбата во вила „Водно“, Османи и претставници на Секретаријатот за европски прашања, како што е најавено, ќе му го презентираат на Иванов владиниот план 3-6-9, како и активностите за забрзување на еворинтеграцијата на Македонија содржани во него.

XS
SM
MD
LG