Достапни линкови

Експлозија пред ирачката амбасада во Авганистан


Кабул

Автомобил бомба експлодира изутрината пред ирачката амбасада во центарот на Кабул, по што дошло да размена на оган со вооружени напаѓачи, соопшти авганистанската полиција. За сега нема податоци за жртви. Кабул годинава повеќе пати беше цел на напади од трана на талибанцит и милитантите на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG