Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Во западните планински делови попладне ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температурата ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од 28 до 38 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска темепратура до 18 степени, а дневната до 37 степени.

XS
SM
MD
LG