Достапни линкови

Претпладне сончево, попладне облачно време


Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Во западните планински делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од 10 до 19 степени, а дневната од 31 до 38 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9.

XS
SM
MD
LG