Достапни линкови

Времето денеска сончево со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. УВ ќе има вредност 9. Утринската температура се движи од 9 до 19 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од30 до 37 степени. Во наредната седмица следува стабилно, сончево и се потопло време со постепен пораст на дневната температура. Најтопло се очекува да биде кон средината на следната работна недела кога дневната темпертура на воздухот ќе достигне до 40 степени.

XS
SM
MD
LG