Достапни линкови

Воз удри во станица во Барселона, десетици повредени


Барцелона

Најмалку 48 луѓе биле повредени кога воз удрил во одбојниците на станицата Франција, во центарот на Барселона, соопшти шпанската полиција. Петмина претпреле потешки повреди. Несреќата се случила во текот на утринските часови.

XS
SM
MD
LG