Достапни линкови

Во Македонија пристигнува контингент американски војници


илустрација

На граничниот премин Деве Баир во Македонија ќе пристигне контингент на Вооружените сили на САД кој ќе учествува на вежбата „Dragoon Guardian 17“ во Криволак со припадници на Армијата на Република Македонија. По тој повод во Куманово ќе се одржи пригодна свеченост на која ќе се обрати министерката за одбрана Радмила Шекеринска. На заедничката воена ќе учествуваат 300 припадници на американската армија и 95 припадници на АРМ. Вежбата ќе трае до 10 август.

XS
SM
MD
LG