Достапни линкови

Продолжение на три седници на Собранието на Македонија


Седница на Собранието на Македонија, архивска снимка

Македонскиот парламент денеска ќе ја продолжи петтата седница по што треба да следи продолжување и на осмата и на шестата седница. Во овие рамки е и точката заразрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. До ова доаѓа по предлог на владатапоради вршење на должноста во несогласност со законот, непрофесионализам и ненавременост во дејствувањето.

XS
SM
MD
LG