Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, зголемена облачност ќе има повеќе во планинските региони. Преку денот ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и кон исток засилен северозападен ветер. УВ индексот ќе изнесува 8. Утринската температура ќе се движи од девет до 19, а дневната температура ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 30 степени.

XS
SM
MD
LG