Достапни линкови

Џафери за Илинден на Мечкин Камен, изборите ќе ги распише на 6 август


Претседателот на Собранието Талат Џафери.

Претседателот на Собранието Талат Џафери кој денеска реферираше за работата на Парламентот од 27 април досега изјави дека условите денес се драстично попозитивни.Џафери потврди дека на 2 август, за прославата на Илинден, ќе се обрати во Крушево на Мечкин Камен. Локалните избори, како што наведе, ќе ги распише на 6 август, а тие треба да се одржат на 15 октомври. Пратениците, според него, ќе бидат на одмор од 8 до 25 август.

XS
SM
MD
LG