Достапни линкови

Во Црна Гора укинат имунитетот на четворица пратеници


Собранието на Црна Гора

Собранието на Црна Гора синоќа им го укина имунитетот на четворица пратеници на опозицискиот Демокрстаки фронт заради кривична постапка против нив. Основното обвинитлество во Подгорица ги сомничи за насилничко однесување во холот на Собранието во февруари годинава. Црногорското собрание во изминативе неколку месеци им го укина имунитетот на шестмина пратеници на Демократскиот фронт против кои се води кривична постапка.

XS
SM
MD
LG