Достапни линкови

Десетици повредени во бура во Романија


Илустрација.

Во бура која го погоди источниот дел на Романија повредени се најмалку 28 луѓе. Во оклугот Галати хоспитализирани се 22 повредени лица кои имале скршеници на коски и други полесни повреди. 57-годишен маж е примен во болница со фрактура на колкот, вели доктор Ангел Трифан.

XS
SM
MD
LG