Достапни линкови

Уапсена хакерска група која украла милиони во Азербејџан


Илустрација

Азербејџанските безбедносни служби соопштија дека уапсила група на лица кои се осомничени дека се членови на меѓународна хакерска група која украла стотици милиони долари од банки. Според соопштението, групата е осомничена за хакирање на компјутерскиот систем на една азербејџанска банка при што украле повеќе од два милиони долари. Се уште не се знае идентитетот на осомничените.

XS
SM
MD
LG