Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локална појава на дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 15 до 22, а дневната температура од 30 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Утринската температура ќе достигне до 21, а дневната до 34 степени.

XS
SM
MD
LG