Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност и со умерен југозападен и јужен ветер. Попладне можна е локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе изнесува 9. Минималната температура ќе се движи од 14 до 22, а дневната максимална од 33 до 40 степени. Во Скопје слично време со температура до 39 степени.

XS
SM
MD
LG