Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 30 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9. Во Скопје ќе биде сончево со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната до 35 степени.

XS
SM
MD
LG