Достапни линкови

Синот на Трамп прифати да сведочи пред Конгресот


адвокатката Наталија Веселницкаја и Доналд Трамп Јуниор

Најстариот син на американскиот претседател Доналд Трамп, Доналд Јуниор и шефот на изборниот штаб Пол Манафорт се согласија во идната недела да сведочат на јавна седница пред сенатскиот Комитет кој ги испитува сомневањата за можно руско мешање во претседателските избори во минатата година. Двајцата се во центарот на истрагата откако беше откриено дека тие за време на кампањата во јуни лани се сретнале со неколку руси, вклучувајќи ја и адвокатката Наталија Веселницкаја која наводно имала компромитирачка информација за демократскиот претседателки кандидат Хилари Клинтон.

XS
SM
MD
LG