Достапни линкови

Сенаторот Џон Мекејн има рак на мозокот


американскиот сенатор Џон Мекејн

На американскиот сенатор Џон Мекејн му е дијагностициран рак на мозокот. Докоторите соопштија дека станува збор за глиобластома, агресивен рак поврзан со тромб во крвта што му бил отстранет во минатата недела. 80 годишниот Мекејн и неговото семејство ги разгледуваат можностите за натамошна терапија, вклучувајќи комбинација на хемотерапија и радијација. Мекејн е на домашно лекување во неговиот дом во Аризона откако во клиниката Мејо докторите му го отстранија тромбот над неговото леко око. Републиканецот Мекејн во 2008 година беше претседателски кандидат.

XS
SM
MD
LG