Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до 34 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе достигне до 15 степени, а дневната до 33 степени.

XS
SM
MD
LG