Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 26 до 33 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб севереоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 32 степена.

XS
SM
MD
LG