Достапни линкови

Состанок на Советот за стабилизација и асоцијација меѓу Македонија и ЕУ


Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров и високата претстатвничка за надворешна политика на Европската унија Федерика Могерини денеска во Брисел ќе копретседаваат на тринаестиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација. На оваа седница ќе учествуваат и еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи. Вчера министерот Димитров во Центарот за европски политики ги претстави реформските приоритети на новата македонска влада.

XS
SM
MD
LG