Достапни линкови

Нацрт-Договорот со Бугарија на седница на ресорната собраниска Комисија


Премиерот Зоран Заев на прес-конференција

Нацрт - Договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата, како што информираат од Собранието, е закажана откако вчера до Комисијата за надворешна политика било упатено барање од Владата на Македонија. На седницата, како што потврдуваат од Владата, ќе присуствува и премиерот Зоран Заев.

XS
SM
MD
LG