Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 29 степени.

XS
SM
MD
LG