Достапни линкови

Како беше соборен малезијскиот патнички авион МХ17


Холандските истражители направија реконструкција на соборувањето на патничкиот авион на Малезија Ерлајнс во источна Украина во 2014 година. Според нив, авионот бил соборен од страна на бунтовниците со рускиот рактен систем БУК, при што загинаа сите патници и членови на екипажот.

XS
SM
MD
LG